This Poll is active until 31st of December 2024 00:00:00
ინტელექტუალური საკუთრების მფლობელთა ასოცაციის საერთო კრება 2024
1. დამტკიცებულ იქნას წესდება წარმოდგენილი ფორმით;
ხმის მიცემის ვადა ამოიწურა
.
2. გამგეობის წევრის ბატონი თამაზ ჩიქვანაიას გარდაცვალების გამო, მის ნაცვლად გამგეობის ახალ წევრად არჩეულ იქნას ბატონი გურამ გორელიშვილი, წესდებით გათვალისწინებული ვადით;
საერთო კრების ჩატარების წესი:
საერთო კრება ჩატარდება წინამდებარე შეტყობინებაში მითითებულ  დღესა და დროს.  წევრთა საერთო კრების სხდომაზე ასოციაციის წევრები ხმათა უმრავლესობით ირჩევენ კრების თავმჯდომარეს და მდივანს, რომლებიც სხდომის დასრულების შემდეგ ხელს აწერენ  საერთო კრების სხდომის ოქმს. იმ შემთხვევაში თუკი ასოციაციის წევრს არ შეუძლია ადგილზე დაესწროს კრებას, ასოციაცია ასეთი წევრის საერთო კრებაზე დასწრებას ან/და ხმის უფლებას უზრუნველყოფს ელექტრონული ან სხვა ტექნიკური საშუალებების გამოყენებით.
საერთო კრების ჩატარების ფორმა:
ასოციაციის წევრთა საერთო კრება ჩატარდება კომბინირებული (შერეული) ფორმით, რაც გულისხმობს იმას, რომ ასოციაციის წევრებს შეუძლიათ კრებაში მონაწილეობა მიიღონ წინამდებარე შეტყობინებაში მითითებულ მისამართზე, მითითებულ დღესა და საათზე  ერთობლივი გამოცხადებით, ხოლო ასეთი შესაძლებლობის ან/და სურვილის არარსებობის შემთხვევაში დისტანციურად, ელექტრონული ან სხვა ტექნიკური საშუალებების გამოყენებით, რომელიც ასოციაციის წევრებს საშუალებას მისცემს, მონაწილეობა მიიღონ კენჭისყრაში დღის წესიგით განსაზღვრულ საკითხებზე, რეალური დროის რეჟიმში, ან დაუსწრებელი კენჭისყრით, გაცვლის გზით, საფოსტო, სატელეფონო, ელექტრონული ან კავშირგაბმულობის სხვა საშუალებით, რომელიც უზრუნველყოფს გადაცემული და მიღებული შეტყობინებების აუთენტურობას და მათ დოკუმენტურად დადასტურებას.
საერთო კრებაზე ხმის მიცემის წესი:
საერთო კრებაზე ხმის მიცემა განხორციელდება ღია კენჭისყრის პრინციპით. დღის წესრიგით განსაზღვრულ თითოეულ საკითხს, კენჭი ეყრება ერთმანეთისაგან დამოუკიდებლად. ასოციაციის წევრთა საერთო კრებაზე დამსწრე ყველა წევრი, უფლებამოსილია მხარი დაუჭიროს ან უარყოს დღის წესრიგით განსაზღვრულ საკითხს. ხმის მიცემა ასევე ხორციელდება ელექტრონული მოწყობილობების საშუალებით, წევრებისთვის ელექტრონულად გაგზავნილი ბმულის მეშვეობით.
კენჭისყერაში მონაწილეობის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით: